Kontakt

Fundacja Dzieci Żywione Inaczej
przy Centrum Zdrowia Dziecka
 
Adres: Al. Dzieci Polskich 20
04-730 Warszawa
Telefon: 535 449 884
Fax:  
E-mail: biuro@dziecizywioneinaczej.pl
Nr konta: 52154011022032570656100001
Bank Ochrony Środowiska
I Oddział w Warszawie
Facebook Fundacja Dzieci Żywione Inacz.

JAK MOŻESZ NAS WESPRZEĆ?

Możesz nas wesprzeć finansowo, przekazując dary lub pracując jako wolontariusz.

• Możesz nas wesprzeć finansowo wpłacając pieniądze na konto:
Nazwa:           Fundacja Dzieci Żywione Inaczej przy CZD
Numer konta: 52154011022032570656100001                                                                                                                                        Bank Ochrony Środowiska, I Oddział w Warszawie

Wybierz jeden z następujących tytułów przelewu:

Tytuł przelewu Cel Potrzebne środki Brakuje nam jeszcze
Fundacja Jeżeli wybierzesz tytuł przelewu Fundacja, Zarząd Fundacji zdecyduje, na który z programów Fundacji przeznaczyć Twoje środki, biorąc pod uwagę, które potrzeby są najpilniejsze.    

Sprzęt i leki

 

Sprzęt medyczny i leki: pompy używane do żywienia pozajelitowego, leki i odżywki nierefundowane przez NFZ, a potrzebne w procesie leczenia. potrzeba stała

Zjazd Rodzin Dzieci Żywionych Pozajelitowo

Co roku Fundacja organizuje Zjazd Rodzin Dzieci Żywionych Pozajelitowo, Dojelitowo oraz Dożołądkowo.  Jest to dwudniowe spotkanie rodzin z całej Polski, na którym rodzice mają możliwość wymiany doświadczeń, biorą udział w wykładach oraz warsztatach psychologicznych, a dla dzieci przygotowujemy w tym czasie ciekawe zajęcia oraz różne atrakcje.

30 000PLN  
Rodziny Zastępcze

Wspieramy rodziny zastępcze, które objęły opiekę nad dziećmi żywionymi pozajelitowo między innymi poprzez wynajem opiekunek, wsparcie finansowe.

W tym roku zorganizowaliśmy również tygodniowe wczasy na Mazurach dla tych rodzin, na których dodatkowo zapewniliśmy wsparcie pielęgniarki - opiekunki.  Często takie wczasy są jedyną możliwością wyjazdu wakacyjnego.

 

40 000 PLN

 

 

Opieka nad dziećmi przebywającymi długotrwale w szpitalu

Wynajem opiekunek do opieki nad tymi dziećmi.

Umilanie czasu poprzez organizację różnych atrakcji między innymi: przedstawienia teatrzyku, występy czarodzieja, Mikołaj, Dzień Dziecka.

30 000 PLN

 

Możesz nasz wesprzeć przekazując dary:

Przyjmujemy w zasadzie wszelkie ubranka, zabawki oraz sprzęty dziecięce, gdyż na co dzień spotykamy się potzebującymi rodzinami, które chętnie przyjmą takie dary.  Jednak rzeczy najbardziej potrzebne na samym Oddziale Żywienia to:

 • Ubranka dla niemowląt (między innymi: śpiochy zapinane z przodu na guziki, body rozpinane z przodu)
 • Zabawki dla dzieci (szczególnie karuzele na łóżeczka)
 • Wózki


Możesz nas wesprzeć pracując jako wolontariusz:

 • przy organizacji akcji i realizacji naszych programów
 • przy prowadzeniu Fundacji
 • opiekując się dziećmi
  Fundacja opiera się na wolontariacie. Zarząd, i Rada Fundacji, jak i osoby pomagające nam w prowadzeniu Fundacji i realizacji naszych przedsięwzięć nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę. Jedyne osoby zatrudnione w Fundacji i pobierające wynagrodzenie to opiekunki do dzieci.
  Przy prowadzeniu Fundacji oraz realizacji naszych programów potrzebujemy osób z różnych dziedzin (obecnie w szczególności prawnika, informatyka i copy-writera).
  Jeśli chciałbyś/chciałabyś pomoc dzieciom, pracując jako wolontariusz zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Najbardziej poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby z nami nawiązać stałą, regularną współpracę.